Obchodní podmínky

Nákupní řád

Provozovatelem internetového obchodu eshop.mrbrut.cz je společnost MR.BRUT a.s., IČ: 077 13 771 se sídlem Platnéřská 88/9, Staré Město, 110 00 Praha, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze v oddíle B, vložce č. 24019 (dále jen „MR.BRUT“) která je maloobchodním prodejcem a neprodává lihoviny osobám mladším 18ti let. MR.BRUT není registrovaným distributorem lihu a nabízené lihoviny jsou určeny exklusivně pro konečnou spotřebu jeho zákazníků, nikoli tedy k dalšímu prodeji.

Tento nákupní řád shrnuje vzájemný obchodní vztah, podmínky, pravidla, práva a povinnosti mezi Vámi, tedy nakupujícím zákazníkem (dále jen „Kupující“) a MR.BRUT.

MR.BRUT si vyhrazuje právo kdykoliv změnit ceny v obchodě bez předchozího upozornění zákazníků. Ceny uváděné na internetových stránkách jsou vždy platné a závazné v okamžik uskutečnění objednávky a jejího potvrzení ze strany MR.BRUT.

MR.BRUT je plátcem DPH. Všechny ceny uváděné na internetových stránkách obchodu jsou zobrazovány dle volby s DPH nebo bez DPH. Na každý nákup je vystavován daňový doklad - faktura, která je předávána v zásilce společně s ujednaným předmětem koupě.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Účtenku zákazník dostane nejdříve elektronicky a následně při přijetí zboží i fyzicky. Účtenka EET se bude vystavovat při platbách v hotovosti, kdy zboží předává přímo zaměstnanec firmy MR.BRUT a platbě kartou.

Objednávku zboží z internetového obchodu eshop@mrbrut.cz lze učinit prostřednictvím internetu, emailem, nebo telefonicky na kontaktech uvedených v sekci „kontakty“ s tím, že MR.BRUT si v případě e-mailových a telefonických objednávek vyhrazuje právo na konfirmaci takové objednávky prostřednictvím internetu s tím, že zákazníkovi s vyplněním takové objednávky pomůže. Po zadání objednávky do objednávkového systému a jejím potvrzením ze strany MR.BRUT je objednávka na základě platných právních předpisů považovaná za uzavřenou kupní smlouvu a tedy za objednávku závaznou.

Kupující odesláním objednávky stvrzuje, že není osobou mladší 18 let a souhlasí se skutečností, že jej Prodávající může v souvislosti s jeho objednávkou požádat o prokázání splnění podmínky dle § 12 odst. 1 pís. a) zákona č. 379/2005 Sb., v platném znění – především pak výzvou k předložení kopie průkazu totožnosti kupujícího a zavazuje se této výzvě vyhovět. Na tuto žádost prodávajícího je kupující povinen reagovat v přiměřené lhůtě, kterou určí prodávající. Neprokázání této podmínky Kupujícím na žádost prodávajícího je důvodem ke zrušení objednávky a odstoupení od kupní smlouvy ze strany prodávajícího.

Zrušit objednávku před vyexpedováním je možné kdykoliv, a to zasláním emailu na adresu eshop@mrbrut.cz, případně písemně na adresu Sokolovská 73/63, Karlín, 186 00, Praha 8. Při zrušení objednávky je Kupující povinen uvést:

 1. své identifikační údaje
 2. číslo objednávky
 3. vůli zrušit objednávku

Kupující právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí plnění, a to bez udání důvodů. Zboží musí být vráceno na adresu MR.BRUT - Sokolovská 73/63, Karlín, 186 00, Praha 8. Zboží musí být originálně zabaleno, bez vad a dalšího poškození a v původně zakoupeném množství. Na vrácení zboží je zároveň potřeba upozornit MR.BRUT pomocí emailu, odeslaného na email alena@simplybar.com, obsahující tyto informace: žádost o odstoupení od smlouvy, příjmení a jméno kupujícího, uvedení čísla objednávky a uvedení čísla bankovního účtu, na který bude Zákazník požadovat vrácení uhrazení částky. Součástí vracené zásilky musí být kopie dokladu o koupi - faktura.

Na základě takto vráceného zboží budou MR.BRUT neprodleně vráceny i peníze za objednané zboží a to ve výši částky, za kterou bylo zboží koupeno. Z částky nebude odečtena cena poštovného, byla-li připočtena při odeslání objednávky. V případě nedodržení výše uvedených podmínek nebude MR.BRUT schopen akceptovat odstoupení od smlouvy a zboží bude vráceno na náklady Kupujícího zpět na adresu, ze které jej MR.BRUT obdržel.

Kupující bere na vědomí, že většina zboží nabízeného MR.BRUT je vyexpedována do 1-5 pracovních dnů. Doba dodání balíků kurýrní službou trvá obvykle 1-3 dny, tudíž celková doba dodání by neměla přesáhnout 1-7 pracovních dnů. Kupující dále bere na vědomí, že SimplyBar nemůže ovlivňovat doručovací doby kurýrní služby.

V případě, že MR.BRUT není schopen zajistit dodání zboží v rámci 1 týdne, bude o této skutečnosti informovat Kupujícího a dohodnou se na postupu a době dodání.

Platba a doprava

Platbu za nákup je možno uskutečnit:

 1. Převodem na bankovní účet MR.BRUT (Raiffeisen Bank, č.ú.: 1345657002/5500) - zboží je vyexpedováno až po připsání peněžní částky na účet Prodávajícího.
 2. Dobírkou- platba probíhá při předávání zboží kurýrní, či doručovatelskou společností.
 3. On-line platební bránou - zboží expedujeme obratem.

Dopravu zakoupeného zboží je možno uskutečnit dle následujících možností:

 • Přepravní službou po území celé ČR.
 • Přepravní službou po Praze.
 • Osobním odběrem na adrese: Mr.Brut, Sokolovská 73/63, Praha Karlín, 186 00

Jednotlivé způsoby plateb a ceny zboží jsou viditelné při odesílání objednávky. Jejich aktuální nabídka může být různá pro jednotlivé Kupující. Cena dopravy se odvíjí dle způsobu zvoleným Kupujícím a množství objednaného zboží.

Ceny dopravného pro ČR

 • 150 Kč při objednávce do 5000 Kč s DPH a platbě při objednání
 • 185 Kč při objednávce do 5000 Kč s DPH a platbě při dodání
 • zdarma při objednávce nad 5000 Kč,- Kč s DPH
 • zdarma při osobním odběru

Zákazník má povinnost zboží při přebírání pečlivě zkontrolovat a ověřit, zda má neporušený obal a zda dodané zboží odpovídá kupní smlouvě.

Ostatní ujednání

MR.BRUT si vymiňuje právo zrušit objednávku v případech, kdy:

 1. má pochybnosti o plnoletosti Kupujícího, které nejsou Kupujícím bez zbytečného odkladu odstraněny,
 2. není schopen doručit zboží v daném termínu a množství, v případech, že se zboží již nevyrábí nebo nedodává.

Kupující bere na vědomí, že dodací lhůta se vždy prodlužuje o dobu, po kterou trvají pochybnosti MR.BRUT o plnoletosti Kupujícího.

Ochrana osobních údajů Kupujících probíhá v souladu s platnými zákony na území České republiky.

Reklamace zboží probíhá v souladu s platnými zákony na území České republiky.